کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین- بادی فنس و کاور بدنه خودرو

برای دریافت کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین بادی فنس و کاور بدنه خودرو کارن دیتیلینگ کرج جهانشهر ?

جهت اطلاع از قیمت کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین بادی فنس و کاور بدنه خودرو کارن دیتیلینگ کرج جهانشهر با شماره های 02632513625 02632513625 تماس بگیرید .

کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین بادی فنس و کاور بدنه خودرو کارن دیتیلینگ کرج جهانشهر شامل چه خدماتی است؟

قیمت بادی فنس و کاور بدنه خودرو

کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین - بادی فنس و کاور بدنه خودرو

کاور خودرو نوعی پوشش بدنه خودرو است که معمولا از جنس پلی‌وینیل کلراید و سرامیک است. این پوشش خاصیت‌هایی مانند نانو و واترپروف (ضدآب) دارد که از بدنه خودرو در مقابل اشعه فرابنفش و نفوذ آب محافظت می‌کند. انواع کاور بدنه خودرو بی‌رنگ و رنگی در بازار موجود است.

بادی فنس نوعی کاور بسیار مستحکم و مقاوم بوده که از پلی اورتان ساخته ‌شده و ضخامت آن نیز حداکثر ۱۸۰ میکرون است. به‌ منظور حفاظت از بدنه خودروهای مختلف استفاده از این کاور می‌تواند بسیار مناسب باشد.بادی فنس و کاور بدنه نوعی کاور بسیار مستحکم و مقاوم بوده که از پلی اورتان ساخته ‌شده و ضخامت آن نیز حداکثر ۱۸۰ میکرون است. به‌ منظور حفاظت از بدنه خودروهای مختلف استفاده از این کاور می‌تواند بسیار مناسب باشد. بادی فنس و کاور بدنه خودرو PPF نیز جنسی شبیه به کاور بدنه دارد با این تفاوت که از خود رنگی نداشته و به صورت کلی شفاف است. بادی فنس انعکاس دهنده رنگ واقعی خودرو است و تغییری در ظاهر و رنگ خودرو شما ایجاد نمی کند(تغییر آن جزیی است). نصب آن به صورت مات و براق نیز امکان‌پذیر است. بعضی از برندهای بادی فنس PPF ویژگی خود ترمیمی هم دارند که در صورت آسیب‌های سطحی، با حرارت به حالت اولیه خود باز می گردند. دلیل استفاده از بادی فنس PPF محافظت حداکثری بدنه خودرو از آسیب های احتمالی است.
بادی فنس و کاور بدنه خودرو کاور خودرو نوعی پوشش بدنه خودرو است که معمولا از جنس پلی‌وینیل کلراید و سرامیک است. این پوشش خاصیت‌هایی مانند نانو و واترپروف (ضدآب) دارد که از بدنه خودرو در مقابل اشعه فرابنفش و نفوذ آب محافظت می‌کند. انواع کاور بدنه خودرو بی‌رنگ و رنگی در بازار موجود است.


کاور بدنه خودرو چیست؟

به صورت کلی کاور بدنه در رنگ ها و طرح های مختلف و حتی در یک رنگ با طیف های مختلف به صورت متالیک و مات وجود دارد که این متنوع بودن رنگ های کاور باعث جذابیت هر چه بیشتر آن شده است. یکی از دلایل اصلی استفاده از کاور تغییر ظاهر خودرو و به نوعی تغییر رنگ خودرو می باشد و در کنار تغییر رنگ و زیبایی، محافظتی نسبی نیز برای بدنه به همراه خواهد داشت.
کاور بدنه خودرو ابتدا توسط مراکز تیونینگ ارائه می‌شد. اما به‌مرور باتوجه به قیمت مناسب و استقبال عموم دارندگان خودرو از این نوع خدمات، وارد بازار شد و این روزها در مراکز ارائه‌دهنده خدمات دیتیلینگ خودرو قابل دسترسی است.
کاور خودرو نوعی پوشش بدنه خودرو است که معمولا از جنس پلی‌وینیل کلراید و سرامیک است. این پوشش گاها خاصیت‌هایی مانند نانو و واترپروف (ضدآب) دارد که از بدنه خودرو در مقابل اشعه فرابنفش و نفوذ آب محافظت می‌کند. این روزها انواع کاور بدنه خودرو بی‌رنگ و رنگی در بازار موجود است.

بادی فنس خوردو PPF چیست و چگونه عمل می‌کند؟

بادی فنس PPF نیز جنسی شبیه به کاور بدنه دارد با این تفاوت که از خود رنگی نداشته و به صورت کلی شفاف است. بادی فنس انعکاس دهنده رنگ واقعی خودرو است و تغییری در ظاهر و رنگ خودرو شما ایجاد نمی کند(تغییر آن جزیی است). نصب آن به صورت مات و براق نیز امکان‌پذیر است.
بعضی از برندهای بادی فنس PPF ویژگی خود ترمیمی هم دارند که در صورت آسیب‌های سطحی، با حرارت به حالت اولیه خود باز می گردند. دلیل استفاده از بادی فنس PPF محافظت حداکثری بدنه خودرو از آسیب های احتمالی است.
این نوع پوشش به صورت چسبی است که با حرارت و بخار نصب می شود و به همین ترتیب در صورت لزوم از روی سطح بدنه برداشته خواهد شد. این فرآیند با دقت و ظرافت کافی در مجموعه مدوسا انجام می‌شود تا شما مشتریان عزیز از سلامت بدنه خودرو خود اطمینان لازم را پیدا کنید.

کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین - بادی فنس و کاور بدنه خودرو

انواع کاور بدنه خودرو

کاور رنگی بدنه برای اضافه کردن رنگ موقت و کوتاه‌مدت به خودرو، بهترین گزینه است. این نوع کاور نسبت به انواع بی‌رنگ، مقاومت کمتری دارد اما ظرافت و تنوع آن بیشتر است. کاورهای رنگی به سه زیردسته تقسیم می‌شوند:

 • کاورهای مات: این نوع کاور نور خورشید را منعکس نمی‌کند و از آنجایی‌که با قوانین و محدودیت‌های راهنمایی‌ورانندگی درباره عدم تغییر رنگ خودرو مغایرت ندارد، نزد افراد محبوبیت بیشتری دارد. کاور مات را تحت عنوان کاور بدون انعکاس نور هم می‌شناسند.
 • کاور براق: این نوع کاور در مقابل نوع اول یعنی کاور مات قرار دارد. میزان درخشش این نوع کاور زیر نور خورشید زیاد است و درصد زیادی از نور تابیده‌شده را به اطراف منعکس می‌کند و  همین ویژگی آن را درخشنده و براق نشان می‌دهد. درخشش این نوع کاور از رنگ‌های روغنی و متالیک بیشتر است.
 • کاورهای سفارشی: اگر رنگ و طرحی انتخاب کردید که در دو دسته مات و براق قرار نگرفت، کاور کاستوم یا سفارشی است. از جمله انواع کاور بدنه خودرو کاستوم می‌توان به طلایی، هفت‌رنگ، کروم و … اشاره کرد. قیمت این مدل کاور به‌دلیل هزینه‌های طراحی سفارشی، از دیگر انواع کاور بالاتر است.

تفاوت کاور بدنه با سرامیک خودرو؛ کاور بهتر است یا سرامیک؟

 • کاور بدنه خودرو انواع مختلفی دارد و می‌تواند براق یا مات باشد؛ درحالی‌که سرامیک همواره موجب براق‌شدن خودرو می‌شود.
 • کاور بدنه، خودرو را در برابر خط‌وخش‌های عمیق محافظت می‌کند؛ این در حالی است که سرامیک برای محافظت در برابر خراش‌های سطحی عملکرد بهتری دارد.
 • تنوع رنگ در کاورها بالاست؛ اما در سرامیک این‌طور نیست.
 • کاور بدنه برای محافظت از رنگ خودرو در تصادفات بهتر است؛ اما سرامیک کاربردهایی مانند محافظت از خودرو در برابر آفتاب‌سوختگی، افزایش آب‌گریزی و مقاومت در برابر مواد شیمیایی دارد.
 •   هزینه نصب کاور خودرو بیشتر از سرامیک کردن خودرو است، چراکه ویژگی‌ها و مزایای بیشتری نسبت به سرامیک کردن دارد.
 • پوشش بادی فنس برای بدنه خودرو چیست؟

  کاور محافظتی بی رنگ یا بادی فنس، یک نوع ( PPF ) Paint Protection Film بخصوص می باشد که در دو نوع شفاف و مات کاربرد دارد. استفاده از کاورهای محافظتی بی رنگ (بادی فنس)، یک محافظ فوق العاده را از رنگ خودروی خود را خواهید داشت. کاور بدنه اتومبیل از رنگ خودرو در برابر خراشهای عمیق مثل کشیدن کلید و چاقو، تصادفات و برخورد سنگ حفاظت می‌کند. بادی فنس شفاف هیچ تغییری در ظاهر خودروی شما ایجاد نمی‌کند و کاملا شفاف و نامرئی می‌باشد. بادی فنس همچنین قابلیت خود ترمیمی ( Self Healing ) دارد؛ به این معنا که خط و خش‌ها و هلوگرام‌های سطحی که در طول زمان بر روی این پوشش ایجاد می‌شود با استفاده از گرما یا ماندن خودرو در آفتاب کاملا از بین می‌روند. محافظ خط و خش و کاور محافظتی مناسبی برای خودرو می باشد. قرارگیری این پوشش پلاستیکی بر روی بدنه خودرو دقیقاً مانند جلد کردن اجسام با یک لایه مقاوم از نایلون است.

  کاور بدنه ماشین محافظ رنگ ماشین - بادی فنس و کاور بدنه خودرو

  انواع کاور محافظتی بدنه خودرو

  کاور بدنه خودرو از نظر داشتن یا نداشتن رنگدانه ها به دو دسته کاورهای رنگی و کاورهای بی رنگ و شفاف تقسیم بندی می شوند. کاورهای بی رنگ (بادی فنس) تغییری در رنگ بدنه ماشین بوجود نمی آورند. بلکه تنها برای محافظت از بدنه نصب می شوند. بطور کلی کاورهای بی رنگ استحکام و مقاومت بیشتری از کاورهای رنگی دارند. کاورهای رنگی نسبت به کاورهای بی رنگ و شفاف مقاومت کمتری دارند اما در عوض زیبایی را به خودروی شما هدیه می کنند. بادی فنس پوشش‌های بسیار مقاوم و مستحکمی هستند که حتی با برخورد سطحی اجسام تیزپاره نمی شوند. بادی فنس بدنه خودرو بهترین پوشش برای اتومبیلهای است که صاحبان آن‌ها مشکلی با رنگ کنونی اتومبیل خودشان ندارند.

  اجرای کاور بدنه ماشین در کارن دیتیلینگ در کرج

  فراموش نکنید که انتخاب یک کاور نامناسب و یا حتی عدم تخصص در نصب تمام مزایای آن را نقش بر آب می‌کند. به همین دلیل است که باید در بحث خرید مدل کاور و متصدی نصب آن نهایت دقت را داشته باشد. در این زمینه از کارشناسان حرفه‌ای این حوزه استفاده کنید تا نسبت به جزئیات روی بدنه نهایت دقت را اعمال کنند. فارغ از این‌ها، یادتان باشد که خودرویی کاور بدنه روی آن نصب است، نیاز به نگهداری خاصی هم دارد. مهم‌تر از همه، بحث کارواش است. کارشناسان توصیه می‌کنند خودروهایی که از پوشش بهره می‌برند هرگز از کارواش اتوماتیک استفاده نکنند. هم‌چنین از فشار زیاد و دمای بالای آب در هنگام شستشوی دستی نیز پرهیز شود.

  معایب استفاده از کاور بدنه خودرو

  در کنار تمام مزایای ظاهری که کاور بدنه می‌تواند در پی داشته باشد، این پروژه در صورت اجرای غلط معایبی نیز خواهد داشت. همانطور که پیش‌تر گفته شد بزرگ‌ترین تهدید استفاده از کاور، انتخاب متریال نامناسب و به خدمت گرفتن یک نصاب آماتور است. در صورتی که کاور جنس بی‌کیفیتی داشته باشد، رنگ بدنه خودرو نیز به راحتی آسیب می‌بیند.
  هم‌چنین در صورتی که فرایند نصب آن با دقت و اصولی انجام نشود، امکان بروز خراش‌های عمیق در سطح رنگ اصلی خودرو وجود دارد. از سوی دیگر نصب غیرحرفه‌ای کاور بدنه به کرات منجر به بروز پدیده‌هایی مانند جمع شدن آب، شکل‌گیری حباب و به طرزی تاسف‌بار زنگ‌زدگی هم می‌شود. استفاده از چسب نامرغوب می‌تواند در هنگام برداشتن کاور، رنگ اصلی را هم جدا کند. فراموش نکنید برخلاف تصور کاور بدنه خودروها ضخامت کمی دارند و در برابر ضربات شدید چندان مقاوم نیستند. دست آخر مدنظر داشته باشید که گرمای زیاد باعث فرسودگی و سخت شدن کاور خودرو می‌شود و پس از چند سال جدا کردن آن از سطح بدنه خودرو سخت‌تر است.

  جنس کاور خودرو از چیست؟

  کاور بدنه خودرو با ایجاد یک پوشش پلاستیکی از جنس پلی وینیل کلراید (PVC) بر روی بدنه موجب زیبایی و افزایش کیفیت سطح بدنه خودرو می شود. برخی از کاورهای بدنه خودرو اب گریز هستند و با چسباندن آن ها بر روی شیشه خودرو دیگر نیازی به برف پاک کن ندارید.

  قیمت کاور بدنه خودرو چقدر است؟

  نصب کاور بدنه خودرو به‌طور متوسط ۳۷ تا ۸۵ میلیون تومان هزینه دارد.

  بهترین نوع کاور بدنه خودرو چیست؟

  کاورهای از جنس مواد جدید و مقاوم با طول عمر زیاد و گارانتی، بهترین نوع کاور بدنه خودرو هستند.

  تفاوت کاور خودرو با پولیش چیست؟

  کاور بدنه خودرو همان پوشش رنگی است که شاید بارها روی خودروهای مختلف دیده باشید. اما پولیش ماده‌ای کرم‌مانند است که بعد از شستشوی خودرو برای براق‌شدن روی بدنه زده می‌شود و دوام چندانی ندارد.

  طول عمر کاور بدنه خودرو چقدر است؟

  اگر شرایط اجرا را صحیح و مواد را مرغوب در نظر بگیریم، طبق اعلام تولیدکنندگان، طول عمر کاور حداقل ۵ سال است.